Dřevo - přírodní materiál

Dřevo je přírodní materiál s charakteristickými vlastnostmi. Dřevo neustále přijímá nebo vydává vlhkost dle aktuální vzdušné vlhkosti. Vzhledem k tomu může dřevo měnit svoje rozměry i tvar. Dbejte prosím na to, aby jste výrobky nesmáčeli vodou, nevystavovali je povětrnostním vlivům, zejména pak dešti, ale i například vlhkému mlhavému počasí. Pokud potřebujete výrobek ze dřeva očistit, použijte jen mírně vlhkou houbičku nebo hadřík.

Dřevo je materiál porézní a snadno nasákavý. Při kontaktu s nejrůznějšími látkami tak může změnit svou povrchovou barvu. Pokud budete chtít výrobek odolnější a stabilnější, můžete jej povrchově upravit, např. napuštěním olejem, natřením lakem apod. Nejvhodnější varianty jsme vybrali za Vás a zobrazí se Vám při výběru variant zboží. Kdyby jste přeci jen potřebovat s výběrem povrchové úpravy pomoci, napište nám zprávu.. Platí to i v případě individuálního dotvoření výrobku.

Dřevěné výrobky jsou choulostivé na změny teploty a vlhkosti. Zahřívání, vysoušení nebo naopak dlouhé máčení může výrobek nenávratně poškodit. Nevkládejte je proto do myček nádobí, nenechávejte je odložené ve vodě. Dřevo není materiál srovnatelný např. s porcelánem, sklem či kovem a nelze jej obdobně vyčistit, popř. desinfikovat.

 

Z důvodů složitých legislativních podmínek talířky prodáváme pouze k dekoračním účelům. Talířek neslouží k podávání pokrmů. 

Pokud budete dřevěné misky či talířky používat k servírování jídla, pečlivě zvažte, jaké jídlo to bude. Mastná jídla, omáčky, kečup, hořčice apod., to vše způsobí nevratnou změnu barvy a kresby dřeva. Na druhou stranu, dřevo je materiál odjakživa v kuchyni používaný, např. jako krájecí prkénko, vál na těsto, vařečky, obracečky apod. Talířky pouze opláchněte pod tekoucí vodou. Osušte jej utěrkou a nechte přirozeně oschnout.